22 січня - День соборності України


 

                                 22 січня - особлива дата в історії України. 
     У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.

      22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу. 

     За часів радянського режиму День Соборності не відзначався, більше того - будь-яка згадка про нього знищувалася, цей день вважали "контрреволюційним святом". Перше офіційне святкування відбулося в 1939 році, у місті Хуст, столиці Карпатської України. Тоді ці землі перебували у складі Чехословаччини. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців - так День Соборності став наймасовішим заходом українців за 20 років. 

      На державному рівні День Соборності України вперше відзначили в 1999 році після указу чинного президента країни Леоніда Кучми. Однак в 2011 році указом президента Віктора Януковича День Соборності був скасований на офіційному рівні, як і День Свободи 22 листопада - замість них 22 січня був заснований День соборності і свободи. Втім, уже в 2014 році президентським указом Петра Порошенка День Соборності України був відновлений. 

        У ті часи ця подія ознаменувала національну єдність, і сьогодні, крізь століття, вона має особливе значення для кожного українця. Вона означає наше спільне прагнення cамостійно господарювати на рідній землі та у мирі будувати майбутнє.
        Сьогодні Україні знову доводиться виборювати свободу і територіальну цілісність. Мужні українські воїни гідно боронять країну на фронтах, а усі ми згуртувалися навколо єдиної мети – відстояти право жити у незалежній самодостатній країні, де немає місця терору, розбрату і війні.







Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Правила безпечної поведінки під час літніх канікул

День Героїв України

19 лютого - День Державного Герба